Araştırma Haber

Türkiye’de Gençler Halinden Memnun

Türkiye’deki Gençlerin İyi Olma Hali Raporu, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Habitat Derneği tarafından yayımlandı. Araştırmadan çıkan verilere göre Türkiye’de gençler hayatından memnun.

16 ilde 1209 gençle yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilen araştırmada iş hayatından eğitime ve aile hayatlına kadar pek çok veri 37 başlıkta sıralanıyor.

Araştırmadan elde edilen sonuçlardan bazıları ise şu şekilde;

gençlerin yaşamdan memnuniyeti

Gençlerin çoğu hayatından memnun olduğunu belirtiyor. Gençlerin hayatından memnun olma oranı erkeklerde %68, kadınlarda %72 olarak görünüyor. Aradaki küçük fark, genç erkeklerin %15’ini oluşturan, hayatından hiç memnun olmadığını belirten kesimden geliyor.

gençlerin gelecekten umudu

Gençlerin yine çoğu gelecekten umutlu olduğunu söylüyor. Genç erkeklerde oran %65 iken genç kadınlarda %68 olarak görünüyor.

gençlerin ilişkilerini değerlendirmeleri

Gençlerin çoğu aileleriyle ve yakınlarıyla ilişkilerinin iyi olduğunu ifade ediyor. Aileleriyle ilgili olan sorulara gençlerin %86-90’ı olumlu yanıt veriyor. Neşesini, sorunlarını paylaşabileceği birilerinin olup olmadığı sorusunun cevabı ise gençler arasında %83-86 arasında olumlu.

Kaynak: http://habitatdernegi.org/turkiyede-genclerin-iyi-olma-hali/

Yorum yazın