Eğitim

Skype İngilizce

İngilizce Öğrenmenin En Doğal Yolu: Konuşmak

Dil öğrenmek herkesin isteğidir. Ancak birçok zaman büyük hedeflerle çıkılan yolda gayretler kısa süre sonra biter yerini “ben bu dili sevmiyorum”, ya da “ben asla İngilizceyi öğrenemem” cümlelerine bırakır. Ülkemizde yabancı dil olarak ağırlıklı “İngilizce” öğretilmektedir. İlkokul 4. Sınıfta başlayan eğitim üniversitenin sonuna kadar devam eder. Bu da yetmez ülkemizde geleneksel İngilizce kurslarının kayıt dönemleri her yaş için gayet hareketli geçer. İş hayatına başlarken bir mülakatta veya bir yurt dışı seyahatinde rahatlıkla İngilizce konuşamamanın verdiği ıstırabı en derin şekilde hissederiz. Peki, ülkemizde İngilizce neden öğrenilemez?

Bu soruya özellikle ülkemizde yabancı dil bilimciler onlarca madde ile cevap verebilirler. Ama büyük başlıklar altında bu cevapları gruplarsak; 4 temel cevap ortaya çıkar.

  1. Kendine Güvensizlik
  2. Kitap ve Gramer aşkı
  3. Programsız gitmek
  4. Acelecilik

Aslında cevap basittir. İnsan doğumundan itibaren bir dili nasıl öğreniyorsa sıralama budur değişmez. Dinler, Konuşur, Okur, Anlar. Ama bu ülkemizde geleneksel İngilizce eğitiminde tersten işletilmektedir. Dolayısıyla bir gramer sınavında gayet başarılı ama konuşamayan öğrencilerimiz ortaya çıkmaktadır.

Handikabı aşmanın tek yolu: Konuşmak, konuşmak, konuşmak ve o özgüveni hiç kaybetmemek.

Tek yapmanız gereken anadili İngilizce olan eğitimciler ile yola çıkmak. Doğru programlar ile yola devam etmek. Kolay değil elbet; anadili İngilizce olan, eğitim konusunda uzman kişileri bulabilmek, onlarla düzenli bir programı takip etmek, belirli periyodlar ile seviyeni kontrol etmek zor iş.

Sizler için bu zahmeti ortadan kaldıran bir program artık var; Skypeingilizce.com. Amerika, İngiltere ve dünyada İngilizce eğitiminde 2. Sırada yer alan Filipinler olmak üzere 3 farklı ülkeden uzman İngilizce eğitmenleri ile artık en büyük engeli aşmak zor değil.

Sizlere bire bir görüntülü İngilizce özel dersler ile konuşarak İngilizce öğrenmenin kapılarını açıyoruz.

Nasıl çalışır, programlar nelerdir, en ideal ders süresi nedir gibi detaylı sorularınız için sitemize bekliyoruz. Üstelik ücretsiz deneme dersi hakkınız bulunmaktadır. Hangi sektörden hangi yaş grubundan olursanız olun, sizler için konuşarak İngilizce öğrenmenin tam zamanı!

 www.skypeingilizce.com
 0541 502 41 55
 info@skypeingilizce.com
 Gayrettepe Mah. Barbaros Blv. No:159, Beşiktaş/İstanbul

Yorum yazın