Bilim ve Teknoloji

Bilisimonline.net

Bilisimonline.net

Bilisimonline.net web sitesi yayın hayatı yeni olmasına rağmen kısa sürede uzun bir yol almayı başardı. Bilişim ve teknoloji alanında yeni bir yüz sunan site alanında uzman yazarları ile 20 yıllık iş ve meslek tecrübelerini okuyucularına aktararak bilginin paylaştıkça güzel olduğu ilkesi ile hareket etmektedir. Amacı Bilişim Sistemlerinde bilgiyi paylaşmak, yeni bir şeyler öğrenmek, Billişim sektöründe çalışanlara yardımcı olmak olan site bu doğrultuda farklı alanlarda yazılarını sizlerle bugün ve gelecekte paylaşmaktır.

Site İşletim sistemleri (Unix, Linux, Microsoft Windows İşletim sistemleri), Siber Güvenlik, E-posta Sistemleri, Yazılım, Veritabanı, Depolama Birimleri, Cisco, Ağ, Sanallaştırma, Donanım ve Özgür yazılım konularında yazdığı makaleler ile okuyucularını bilgilendirmektedir.

Site yayınlanan makalelerin yanı sıra yakın zamanda bilişim sektöründe konu uzmanı sektörde tanınmış kişilerle yapacağı röpörtajlar ve sektörde başarılı çıkışlar yapmış web siteleri hakkında yapacağı yayınlar ile sektörde ön plana çıkmayı düşünüyor.

Bilisimonline Google+, Twitter, Facebook, Linkedin, Pinterest ve Youtube platformlarında kullanıcılar tarafından takip edilebilmektedir. Facebook sayfasında site makalelerinin yanı sıra teknoloji ve bilişim alanındaki video paylaşımları ile de takipçilerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Youtube kanalında özellikle işletim sistemi kurulum, sanallaştırma ve yazılım videoları ile ön plana çıkmaktadır. Hemen belirtelim Linux (Ubuntu, Lubuntu, Centos, OpenSUSE, Debian, LinuxMint, Pardus, Solus, Fedora), Microsoft Windows (Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows Server 2016 vb.), Unix (Oracle Solaris) işletim sistemlerinin kurulumlarını bu kanalda bulabilirsiniz.

Bilişim sistemlerinde “Gelecek ve Gelişim için bilişim” başlığıyla ileride “http://www.bilisimonline.net” sitesi önümüzdeki yıllarda bilişim sektöründe adını çok duyacağımız web siteleri arasında yer alacaktır. Kurulduğu ilk günden bu yana kat ettiği yol, süreklilik ve “bilgi paylaştıkça güzelleşir” ilkesi sayesinde kısa sürede sektöründe tanınmış ve ilkelerinden asla vazgeçmemiştir. Bilisimonline okuyucularının gösterdiği ilgi ve desteğe teşekkür ederek bugün ve gelecekte hizmet vermeye ve bilişimin yeni yüzü olmaya devam edecektir

1 Yorum

  • Dijital dünyaya dair yoğun bir bilgilendirme ve haber sitesi özeelikle işletim sistemlerine dair makaleleri okunmalı oldukça faydalı bilgiler veriyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum…

Yorum yazın