Haber Kadın

Kadın Dünyasına Hoş Geldiniz!

Kadınlar için kurulmuş harika bir internet sitesi bilirdisi.com. Aslında sitenin önceliği hafta hafta hamilelik gelişimini işlemek, bu süreci yaşayan kadınlarla paylaşmak ve destek olmak elbette.

Hamilelik gibi hassas ve destek gerektiren bir dönemde, bu süreci sizinle yaşayan, size sağlı, güzellik, psikolojik yararlı bilgiler veren, deneyimlerini paylaşan, soru ve sorunlarınıza çözüm üreten ya da sadece sizi dinleyen bir arkadaş edinmek gibi bu siteye üye olmak. Arkadaş edinmek gibi çünkü sitenin son derece canlı ve aktif bir de forum sayfası var. Forum sayfasında gebelikle ilgili olsun veya olmasın aklınıza gelen, kadınları ilgilendiren her konuyu paylaşabilir, sorabilir ve sorularınıza yazar ve diğer üyelerden cevaplar alabilirsiniz. Sizinle aynı süreçleri yaşayan diğer gebelerle kuracağınız bu harika paylaşım ortamına bir an önce katılmalısınız.

Kadın ve Gebelik

Sitenin asıl önceliği hafta hafta gebelik konusunu incelemek, bütün bu süreçte kadınların ihtiyacı olan her türlü bilgiyi, akıllarına takılabilecek her türlü konu ve soruyu araştırıp en doğru cevapları takipçilerine sunmak. Ancak bütün amaç gebelikle ilgili paylaşımlar değil. Gebelik öncesi ve sonra da site paylaşımlarının öncelikli konularından; Gebe kaldığınızı nasıl anlarsınız, önemli gebelik belirtileri nelerdir, ne yapmak gerekir, gebeliğe nasıl hazırlanmalı, neler yemeli, nelerden uzak durmalı, sağlık konusunda alınabilecek önlemler nelerdir, ne gibi tehlikeler bizi beklemektedir gibi kadınların bu süreçte akıllarına gelebilecek daha yüzlerce soruya yanıt veriyorlar.

Gebelik Sonrası Hayat

Gebelik dışında kalan kadın hayatı da sitenin içeriğinin önemli bir parçası. Asıl merkezi gebelik olan sitede gebelik bitiminden sonra annenin doğum sonrası hayatına tekrar adapte olabilmesi, çocuğuyla ve sosyal hayatıyla iletişime geçebilmesi için birçok destek yazısı bulunuyor. Ayrıca site üyelerinin büyük çoğunluğunun gebe ya da gebelik geçirmiş kadınlar olduğunu göz önünde bulundurursak sadece forum sayfasındaki paylaşımlara katılmak bile gebelik sonrası hayata adapte olmaya çalışan bir kadına oldukça büyük bir destek sağlayacaktır.

Ancak forumun yanı sıra güzellikten dekorasyona, yemek tariflerinden diyet ve sağlığa kadar gebe olsun olmasın her kadını ilgilendirecek konular burada takipçilerini bekliyor.

Yorum yazın